Twoja opinia ma znaczenie!

  • Jakie produkty chciałbyś kupować poprzez Kupuj Inaczej?

Jak możemy razem pomóc środowisku?

Według badania opublikowanego w 2017 roku przez firmę EU-Fusions każdego roku kraje europejskie wyrzucają do śmieci prawie 9 milionów ton żywności, czyli średnio ponad 173 kilogramy rocznie na osobę. Za ten stan odpowiadają w ponad 53% gospodarstwa domowe, natomiast zaraz na drugim, jest przemysł przetwórczy surowców z wynikiem 19%.

Polska plasuje się na piątym miejscu w kontekście marnowanego jedzenia, wśród krajów Europy, z wyrzuconymi ponad 270 kg odpadów na osobę.

niemarnuj

Jemy!!! Nie marnujemy - jak Kupuj Inaczej walczy z marnotrawstwem?

Każdego roku marnują się miliony produktów wycofywanych ze sprzedaży w sklepach!!!

Przyczyn może być wiele: zbyt niski popyt, koniec serii, uszkodzone opakowanie, zbyt krótki okres przydatności, pojawienie się nowych kolekcji, sprzedaż uznana za zbyt niską, bankructwa ...

Za pośrednictwem naszej witryny pomagamy producentom w sprzedaży ich zapasów, podejmując tym samym działania przeciwko temu marnotrawstwu i jednocześnie dając konsumentom specjalne oferty cenowe na limitowane ilości.

Produkty te oferowane będą jedynie w ograniczonych ilościach, czyli do wyczerpania zapasów u producenta. Dlatego też nie są to produkty na stałe dostępne na naszej stronie, lecz jedynie sporadycznie.

W żadnym wypadku nie będziemy sprzedawać produktów, których jakość jest obniżona lub zagrażająca życiu konsumentów, do czego zobowiązują się także nasi dostawcy.Formularz Rezerwacji

Co się dzieje z produktami po terminie w magazynach?

Końcówki serii, krótkie daty przydatności i nadwyżki magazynowe - te wszystkie produkty, zamiast trafiać do koszyków konsumentów, lądują na wysypiskach. Skala marnowania żywności przez producentów i magazyny jest zatrważająca.

Nie bez znaczenia dla ekosystemu pozostaje transport towarów od producenta do sklepu, powodujący emisję spalin do atmosfery - a w konsekwencji smog. W ciągle rozwijającej się globalnej konsumpcji potrzebny jest STOP i odpowiedzialne podejście do tematu, zobacz co Kupuj Inaczej ma do zaproponowanie w tej kwestii.

Innowacyjny system - zarezerwuj swoje produkty i zapłać później!

Celem zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i kosztów logistycznych związanych m.in. z transportem towarów, dla niektórych produktów proponujemy system przedsprzedaży, który umożliwia lepszą organizację dostaw do naszego magazynu partnerskiego a dla naszych konsumentów wyjątkowe oferty cenowe.

Po zebraniu rezerwacji od zainteresowanych osób zorganizujemy jednorazową dostawę produktów do magazynu, zamiast wielokrotnego dowożenia towarów w mniejszych ilościach.

Więcej szczegółów