Twoja opinia ma znaczenie!

  • Jakie produkty chciałbyś kupować poprzez Kupuj Inaczej?
swiadome zakupy

Świadome Zakupy

Wszyscy musimy mieć świadomość, iż nasze wybory mają wpływ na przyszłość producentów, a tym samym na naszą własną. Decydując się na zakupy w hipermarketach, zdajemy się na wybory dokonane przez kupców, podyktowane walką cen, opłatą ekspozycyjną, a nawet łapówkami. Motywacje kupców nie zawsze są tożsame z dobrem konsumentów.

Bazując na naszym kilkuletnim doświadczeniu, chcemy pokazać, że odpowiedzialne zakupy mogą mieć niezliczoną ilość korzyści.Czy to oznacza, że kupowanie w hipermarketach jest złe?

Nie! Jednak chcielibyśmy poprzez treści Kupuj Inaczej edukować społeczeństwo, wspierać alternatywne modele sprzedażowe.

Każda nasza decyzja, składa się na los producentów, przetrwanie ich oraz pracowników.

Jesteśmy pewni, że jest ogromna liczba wartościowych i tradycyjnych firm, których produkty przez mały kapitał i dużą konkurencję, nie trafiają na półki hipermarketów, a tym samym nie dają się poznać szerszej grupie konsumentów.

Odrzucając bezrefleksyjne podróżowanie między alejkami, możemy stać się autorami, a nie tylko widzami naszej przyszłości.swiadome zakupy

Czym KUPUJ INACZEJ różni się od innych sklepów internetowych?

Wybór sklepu internetowego jest podobny do wyboru sklepu stacjonarnego. W obu przypadkach na decyzję, w którym sklepie kupujemy, wpływ ma wiele czynników: sympatia do właściciela, atrakcyjność ceny i produktów, czy dobór producentów.

To właśnie ten ostatni czynnik ma znaczące miejsce w naszym projekcie. 

W porównaniu do dużych serwisów sprzedażowych Kupuj Inaczej selekcjonuje producentów, których wartości są tożsame z naszymi przekonaniami i naszej społeczności. Osobiście odwiedzamy firmy i planujemy audyty kontrolne, więc możesz być pewien autentyczności naszego asortymentu.

Chcemy oddać głos średnim i małym markom! Chcemy także, abyś Ty, proponował nam te marki, którym ufasz. To nie cena a prawdziwa jakość i historia tych firm ma znaczenie.

Wprowadziliśmy także  kilka piktogramów, pomagających odnaleźć specjalne produktypoznaj je!

Jakie dodatkowe korzyści oferuje Kupuj Inaczej?

Zdajmy sobie sprawę, że w obszarze zwiększania świadomości konsumenckiej mamy wiele do zrobienia.

Poprzez treści publikowane na blogu Kupuj Inaczej chcemy edukować, uświadamiać oraz inspirować do lepszych wyborów zakupowych. 

Znajdziesz tu poradniki, ciekawostki, wywiady z producentami oraz relacje z audytów i wizyt w zakładach. Przybliżymy Ci historie firm i ich właścicieli, opowiemy o ich pasji oraz wartościach, jakie wyznają. Nie zabraknie także gości oraz webinarów, czy artykułów związanych z tematami ekologiczne i społeczne.

Cel jest jeden- poprzez treści Kupuj Inaczej chcemy rozbudzać Twój apetyt i ciekawość świata!

Jeśli chcesz nam pomóc go zrealizować i masz coś do powiedzenia w sprawie świadomych zakupów i konsumentów – napisz do nas i stwórzmy wspólnie ciekawy materiał.  Jesteśmy tu dla Ciebie!swiadome zakupy

Jaką mam pewność, że producenci Kupuj Inaczej są godni zaufania?

Nasze działania są w pełni transparentne! Nawiązując współpracę z producentem, prześwietlamy jego działalność, degustujemy produkty, organizujemy audyty kontrolne. Każdy nasz krok będzie dokumentowany na grupie KUPUJEMY INACZEJ

Natomiast na blogu znajdą się artykuły, wywiady oraz materiały wideo relacjonujące współpracę, oraz wizyty w placówkach przedsiębiorstwa.

Czy kupowanie przez Internet jest bezpiecznie?

Kupowanie przez internet niesie za sobą więcej korzyści niż zagrożeń. Handel Internetowy na pewno otwiera przed branżą spożywczą ogromne możliwości, które łagodzą skutki pandemicznego kryzysu.

Jednak nie możemy zapominać, że Internet to globalna wioska, w której nie wszystkie miejsca są bezpieczne.

Warto weryfikować sklepy internetowe oraz zasięgać opinii od innych użytkowników.

Model wybrany przez KUPUJ INACZEJ, opiera się na sprzedaży produktów o długim terminie ważności i bezproblemowej temperaturze przechowywania. Ryzyko zepsucia się takiego produktu jest znikome, a wygoda wykonania zamówienia o dowolnej porze, jak i dostarczenie ciężkich produktów pod drzwi jest niezastąpiona.

Dzięki nowoczesnej technologii jednakowo dane osobowe oraz płatności są szyfrowane, co gwarantuje bezpieczeństwo klientów Kupuj Inaczej.