Twoja opinia ma znaczenie!

  • Jakie produkty chciałbyś kupować poprzez Kupuj Inaczej?
Makaron a odchudzanieMakaron a odchudzanie – czy można go jeść na diecie?Gdy przechodzimy na dietę, nasze myśli krążą wśród ulubionych dań, z których będziemy musieli zrezygnować. Na czarnej liście są produkty węglowodanowe – w tym makarony, które obok cukrów przez wielu uważane za winnych nadprogramowych kilogramów. Czy chcąc jeść zdrowo, musimy rezygnować z naszych ulubionych dań?

Nie! W poniższym artykule prześwietlimy, czy makarony tuczą i które z nich mogą bez wyrzeczeń zostać wprowadzone do fit diety!Który makaron ma najmniej kalorii?Chcesz być fit i nadal jeść swoje ulubione pasty? Nie ma problemu, bo wbrew przyjętym opiniom to nie makaron tuczy, a jego dodatki! Oczywiście, makron możemy podzielić na ten mniej i bardziej kaloryczny, jednak gdy pozwolimy sobie na zjedzenie go w zalecanych ilościach, nie musimy bać się o naszą figurę.

Makrony jajeczne, pszeniczne należą do kategorii tych bardziej kalorycznych. Ponadto jak już wspomnieliśmy wcześniej łączenie makaronów z tłustymi sosami, śmietanami, serami lub mięsem sprawia, że od wielu lat nie jest on zalecany w diecie osób chcących zrzucić parę kilo.

Do makronów o niskiej kaloryczny zaliczamy te z pszenicy pełnoziarnistej durum, ryżu, soi, soczewicy, kukurydzy. Dzięki tym surowcom makaron nie tylko posiada mniej kalorii, ale i wskazuję wysoką zawartość błonnika oraz zapewnia uczucie sytości.Bezapelacyjnym faworytem wśród niskokalorycznych makaronów jest konnyaku noodles, który w 100 gramach ma jedynie 6,4 kalorii. Produkuje się go z rośliny zwanej dziwidło, która w Chinach i Japonii stosowana jest jako suplement diety w walce z otyłością.Czy gotowanie wpływa na kaloryczność makaronu?Jak dobrze wiecie- obróbka termiczna ma wpływ na kaloryczność oraz indeks glikemiczny wielu produktów. Czy ma też wpływ na makaron? Podczas gotowania makron zwiększa swoją objętość oraz traci dużą część wartości odżywczych, w tym także swoją kaloryczność.

Spójrzcie tylko na poniższe zestawienie kaloryczności 100 gram makaronów z portalu Medmesuchy

ugotowany

pszenny durum

330 kcal

156 kcal

pszenny jajeczny

373 kcal

146 kcal

orkiszowy

352 kcal

86 kcal

ryżowy

356 kcal

109 kcal

sojowy

351 kcal

86 kcal

z soczewicy

345 kcal

150 kcal

gryczany

343 kcal

143 kcal

kukurydziany

360 kcal

178 kcalŹródło: https://www.medme.pl/artykuly/fit-dietetyczny-makaron-niskokaloryczny-a-odchudzanie-jaki,73217.htmlMakaron a odchudzanieJak przygotować fit makaron?Makaron to idealna baza do wielu dań, w których przygotowaniu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dzięki dostępności blogów kulinarnych i pasjonatów gotowania bez problemu możesz stworzyć niepowtarzalne danie, a stosując się do pewnych zasad – również dietetyczne.Jakie to zasady? Zebraliśmy 3!  1.  Wybieraj makaron pełnoziarnisty lub surowiec zastępujący pszenice
  2.  Makaron gotuj zawsze al dente – dzięki temu lepiej jest on przyswajany przez organizm
  3.  Wybieraj rozważnie dodatki – warzywa, chude mięso i owoce morzaJakie jest Wasze zdanie na temat makaronów w diecie? A może macie jakieś ulubione fit przepisy? Koniecznie podzielcie się nimi na grupie Kupujemy Inaczej.